Jak zostać dobrym seniorem w IT?

25.11.2019 17:30,

Barbara, Świdnicka 8B

 

Zapisy

Agenda:

 

Chcesz się dowiedzieć czym na co dzień zajmują się doświadczeni programiści we wrocławskich firmach technologicznych? Czego oczekuje od nich “szef”, a z czym zgłasza się zespół. Jakie, czasem nieoczywiste, skille trzeba mieć, żeby zostać senior developer i przede wszystkim jak je rozwijać?

Na te pytania odpowiemy na 5 w tym roku ITCorner Tech Meetupie, który odbędzie się już 25.11 w Barbarze!

W agendzie inspirujące tematy od doświadczonych specjalistów z wrocławskich software house’ów, a na stołach piwo z Profesji. Zapraszamy również do dyskusji w trakcie wydarzenia - do zobaczenia!

 

 • Quo vadis, Programmer? - Michał Kurzeja, CTO w Accesto

  Współzałożyciel i CTO Accesto.com, ale przede wszystkim programista pasjonat. Gorący orędownik Software Craftsmanship, który stara się zarażać tym podejściem osoby z otoczenia. Uwielbia poznawać nowe technologie i sprawdzać je w praktyce. Nieustannie walczy z kodem słabej jakości.

  Tworzenie oprogramowania zmienia się bardzo szybko, jak grzyby po deszczu powstają nowe możliwości: języki programowania, metodyki, wzorce, biblioteki. Czy jako programiści zgubiliśmy się w gąszczu możliwości i zapomnieliśmy o tym czym w ogóle jest programowanie? Zmierzamy w kierunku świetlanej przyszłości czy programistycznej zagłady?

 • Modelowanie rozwoju drogą do roli Seniora, Łukasz Sutuła, Architekt Oprogramowania w Unity Group

  Architekt Oprogramowania z kilkunastoletnim doświadczeniem, na co dzień zajmujący się systemami webowymi w technologii Java. Do jego obowiązków należy m.in. określanie architektury systemów, dbanie o jakości i wydajność wytwarzanego oprogramowania w kluczowych procesach biznesowych oraz wsparcie programistów w rozwoju umiejętności technicznych. Od 10 lat na pokładzie Unity Group, gdzie pokonał ścieżkę rozwoju od roli Juniora do obecnej pozycji Lidera Technicznego. Miłośnik technik związanych z modelowaniem dziedzinowym.

  W szybko zmieniającym się środowisku, jakim jest branża IT, nie zawsze potrafimy prawidłowo pokierować swoim rozwojem technicznym. Nowe technologie, standardy oraz metodyki związane z aspektami technicznymi, mogą nie iść w parze z szybkością poznawania narzędzi doskonalenia własnej osoby lub innych osób, którym takie wsparcie powinniśmy oferować. Chciałbym więc podzielić się własnym doświadczeniem, które może wesprzeć Twoją ścieżkę rozwoju w wejściu na wyższy poziom – poziom seniora.

 • Senior vs. DX, Maciej Stasiełuk, CTO/Software Architect w Vazco

  Maciej Stasiełuk. Od 2013 roku w Vazco, CTO w firmie, programuje od podstawówki, komercyjnie od 2010 roku. Fan Formuły 1 i lotów kosmicznych. Dawniej programista PHP, teraz skupiony na świecie JavaScript, a szczególnie GraphQL i React. Łączy świat biznesu i programowania, ma wykształcenie biznesowe.

    Wraz z naszym rozwojem zawodowym zaczynamy zwracać coraz większą uwagę na Developer Experience (DX). Jedną z rzeczy która odróżnia Seniora jest dbałość o komfort pracy, zarówno swojej jak i całego swojego zespołu. W swoim wystąpieniu opowiem o tym czym jest Developer Experience, jak można je poprawić w swoim projekcie oraz dlaczego to właśnie Senior powinien dbać o DX.

 • Kto to jest “senior developer”?, Wojciech M. Gańcza, C++ Senior Software Developer w VM.PL Software House

  Z wykształcenia fizyk, z zawodu programista, z zamiłowania nauczyciel. Zawodowo programuje od 30 lat. W swojej karierze programował w różnych językach czując się równie dobrze w C++, jak też w assemblerze, czy PHP.

    Zwrot „senior developer” pojawia się w wielu ofertach pracy. Niestety pojęcie to nie doczekało się formalnej definicji i w różnych firmach różnie jest rozumiane. Czasem jest to kwestia doświadczenia w konkretnej technologii a czasem wieku, niekiedy wyznacznikiem jest samodzielność, kiedy indziej umiejętność pracy w zespole. Niektórzy pracodawcy wymagają kreatywności, inni – prostoty proponowanych rozwiązań. Czy istnieje jakiś wspólny mianownik? I najważniejsze: jak go osiągnąć?

 • Zapisy na listę rezerwową:

   

  Niestety limit miejsc wyczerpał się. Dodamy Twoje nazwisko do listy rezerwowej i w poniedziałek 25.11.19 r. poinformujemy Cię jeżeli zwolnią się miejsca.

  Planujemy wysłać przypomnienie SMS o spotkaniu - nic więcej. Uwzględnij proszę kierunkowy kraju.
  Ile lat doświadczenia komercyjnego w programowaniu posiadasz?
  Zbieramy dane na przyszłość, pozwoli nam to zdecydować w jakim języku zrealizujemy kolejne meetupy.
  Bez tej zgody, nie będziemy mogli wysłać Ci przypomnienia SMS o spotkaniu.
  ITCorner