Integracje Systemów

powered by

11.06.2019 18:00,

ul. Ofiar Oświęcimskich 36, One Love

 

Zapisy

Agenda:

Integrowanie systemów IT to jedno z wyzwań technologicznych współczesnych przedsiębiorstw, a jednocześnie jedna z najbardziej pożądanych kompetencji wśród specjalistów na rynku pracy. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy na ITCorner Tech Meetup powered by Unity Group, który odbędzie się już 11 czerwca w One Love Wrocław!

 

 • Tomasz Sarnowski z Unity Group – Integracje systemów IT – od zera do produkcji

  Tomasz Sarnowski – Architekt Java, od 7,5 roku w Unity Group. Absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Zawodowo skupiony wokół tematów integracji oraz nowoczesnej architektury.

  Integracje systemów IT to ważne wyzwanie dla współczesnych przedsiębiorstw. W swojej prezentacji przedstawię całość tego procesu od strony praktycznej.

  Wspólnie przejdziemy przez wszystkie fazy projektu integracyjnego z perspektywy dewelopera lub architekta. Na początku określimy jego zakres, a następnie skupimy się na kwestiach dotyczących architektury, implementacji, testowania i deployment’u, aby zakończyć „na produkcji” z działającym rozwiązaniem wspierającym HA. Aby wyciągnąć jak najwięcej z wystąpienia przydatna będzie podstawowa znajomość Docker i REST API.
 • Michał Pal z Unity Group - API Management i jego rola w architekturze integracyjnej

  Konsultant ds. integracji, z Unity Group współpracuje od 1,5 roku. Absolwent informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawodowo zainteresowany integracjami – oczywiście :), a także architekturą IT i API. Prywatnie pasjonat piłki nożnej oraz wynajmu nieruchomości.

  Dynamiczny rozwój integracji opartych o REST sprawił, że nawet w ramach jednej organizacji może funkcjonować wiele API. Przedsiębiorstwa potrzebują więc często narzędzia, które ujednolici i ułatwi sposób prezentacji, dostępu czy zarządzania różnymi API.

  W pierwszej części prezentacji pokażę rolę rozwiązań klasy API Management w architekturach integracyjnych. W dalszej części zaprezentuję jak praktycznie zastosować to rozwiązanie na przykładzie projektu opartego o WSO2 API Management.

  Poruszę również takie zagadnienia jak: katalog API, cykl życia API, autoryzacja, limitacja, monetyzacja API, dashboardy analityczne.

 • Sławomir Pasieczny z Inteca - Integracyjne niespodzianki

  W ramach prezentacji przedstawię ciekawe przypadki 'niespodzianek' z wdrożeń produktów i rozwiązań dla klientów z branży bankowej.

  Pokażę przykłady:

  • integracji synchronicznej (REST, SOAP) jak i asynchronicznej (JMS),
  • rozmieszczenia komponentów z wykorzystaniem platformy OpenShfit,
  • aspekty bezpieczeństwa takie jak TLS, OAuth2, Keycloak.

 

Zapisy:

 

Planujemy wysłać przypomnienie SMS o spotkaniu - nic więcej. Uwzględnij proszę kierunkowy kraju.
Bez tej zgody, nie będziemy mogli wysłać Ci przypomnienia SMS o spotkaniu.
ITCorner